Jump to content
Sign in to follow this  
LeGenD`s

[ARENA] ->Reclamatie Rezolvata

Recommended Posts

pTNl4CC.pngNick-ul tau: LeGenD`s

pTNl4CC.pngNick Admin: Alex.A

pTNl4CC.pngData:07.09.2020

pTNl4CC.pngMotiv:Limbaj spune el , totusi intru pe server scriu r3 allz , gorila si cupy on , am zis ca sunt codatii , in spirit de gluma , la care alex se baga neinvitat , in conversatie spunand "Ce legend iar ai intrat sa iti dau lama , i-am raspuns sub aceeasi forma de gluma , zic vrei 2 3 palme si nu stii cum sa le cerii ? , te fac cu usp , si mi sa dat ban 5 minute , problema nu este ban-ul in sine , problema este abuzul , un admin , care ar trebui sa dea un exemplu , playerilor , si el este hiperactiv saracu , acum cateva zile o saptamana cand am intrat pe server , am folosit u@ pentru a anunta un codat , dupa care am fost lasat de izbeliste , si zic alex ma citesti .... vrei sa te invat eu ... frate ? cand cineva te anunta de un codat , trebe sa ii raspunzi sa stie si playerul ala , ca tu faci acel lucru , si el continuand sa joace si nepasandui de ceea ce spuneam  eu , am zis ca a avut o zi proasta insa acum sunt convins , ca este putin c-am retrasat "copilul asta"ca nu il pot numi barbat ! imi cer scuze , si multumesc pentru timpul acordat

pTNl4CC.pngDovada: https://imgur.com/O85ZV1O

Edited by LeGenD`s

Salut man ! Felul cum te-ai exprimat nu a fost potrivit si el doar și-a facut treaba de admin ti-a dat ban ! Si el chair este un admin foarte bun si matur cat sa iti folosească gradul de admin !

• Like 1

Acum 5 minute, GoRiLa a spus:

Salut man ! Felul cum te-ai exprimat nu a fost potrivit si el doar și-a facut treaba de admin ti-a dat ban ! Si el chair este un admin foarte bun si matur cat sa iti folosească gradul de admin ! vrei sa il protejezii , fiind din staf , este ok , chiar mi se pare dragut faptul ca sunteti unitii , dar este de prost gust , ban !? pentru ce ? am injurat ?... a sa simtit el atacat ? si pentru asta ban , sa fim sincerii , nu se da ban in cel mai rau caz dadea gag , dar chiar si atunci tot abuz este , treaba lui ca si admin este , sa dea un exemplu playerilor , tot timpul sa aiba grija ca si comportament , sa fie activ , sa aibe grija cand se raporteaza un codat , ceea ce el ... este total pe dinafara de fiecare data , si nu vreau sa discut cu tine , dar nu stiu eu prea bine ce inseamna pentru tine termenul "admin foarte bun "

Legend eu zic sa nu mai faci glume de genu pentru ca uite unde se ajunge si poti sa iei ban permanent 

Acum 3 minute, CipriaN7.0 a spus:

Legend eu zic sa nu mai faci glume de genu pentru ca uite unde se ajunge si poti sa iei ban permanent 

Corect , dar problema mea este alta , daca nu permite glume , atunci nu le face , totusi el isi permite , dar altii nu au voie sa isi permita mi se pare penibil , si desii ma repet , ma bucur ca va sustinetii unul pe altul , mi se pare de prost gust , sa incurajatii abuzul !!! pentru ca este abuz ceea ce el face ! Iar gluma mea , a fost pentru simplul fapt ca el a inceput cu gluma ! nu eu ! cum se si vede in poze , eu glumisem cu gorila si cupy ! 🙂 

Eu zic sa o terminam aici nu ajungem nicaieri ! 

eu nu tin cu nimeni si nu protejez pe nimeni doar spun ca nu toti inghit astfel de glume si poti sa te trezesti cu ban permanent acum ramane de vazut ce va zice t3kton joc placut 👍

Nu avem unde sa ajungem , abuzul pe un server strica jocul , daca strica jocul nu ai playeri , daca nu ai playeri , joci singur asta este ceea ce iti doresti , si nu-mi spune ca domne , ca daca plec eu nu imi simtiti lipsa , ai dreptate nu imi simti lipsa , dar maine pateste altu exact acelas lucru , si mai pleaca unu , poimaine altu ... daca o tii asa ramane serverul gol frate , lasati dracu abuzurile , in timp ce am o reclamatie deschisa pentru abuz , exact acelas lucru face si tovarasul tau meme , care il aperii ! imi da gag , pentru ca i-am spus ca l-a facut stupid fenn inainte sa iasa , a iesit si baiatul destept asteapta acum wg ... nu e si el constient ca daca a iesit putea sa stearga tot sau sa intre cu alt cs ... a fost anuntat de cupy de acest lucru ... si zice ii dau ban oricum atunci la ce dracu te mai obosesti , sa citesti wg ... ca fapt divers ... ? si imi da gag 5 minute ... sunt gag-uit pentru ca mi-a zis sa tac si nu vreau , de cand trebuie sa cer voie sa scriu in chat ?

Ciprian daca nu tine la glume , ma repet nu faci glume , nu faci glume proaste deranjand pe ceilanti , dar tu nu permiti , asta ce este ... ? abuz nu ?... mi se pare de foarte prost gust ! mai mult nu am de zis ! sa decida cine are de decis !

Edited by LeGenD`s

Aici intervin si eu,Daca ai avut o limbaj neadecvat asupra unui admin suporti consecintele,iar Alex a gresit ca ti-a dat ban permanent,o sa vorbesc eu cu Alex!

Asteptam un raspuns din parta lui Alex.A, in caz contrar, v-a fi sanctionat!

Repet, orice ban fara dovada se sanctioneaza, deciziile se iau conform regulamentului.

Nu a fost ban permanent a fost 5 minute , dar indiferent sub ce pretext mi se pare exagerat ban , putea sa foloseasca amx_gag , inafara asta nu mi se pare normal , ca tu ca admin , sa spui lucruri , cand iti raspund , tu sa folosesti o comanda pe mine,daca foloseam termeni "morti familie rasa pula pizda...."toate cele imi cer scuze pentru ceea ce am scris as fi fost de acord cu sanctiunea , insa asa nu sunt de acord este abuz de admin , faptul ca el are putere si eu nu sau cum facem aici ?

Salut! Ar trebui inchis acest Subiect, nu suntem la piata aici sa tot o intindem. Alex v-a vorbi cu T3kT0n1 despre cele intamplate. P.S   prietene nu iti mai cauta aiurea anturaj sau bagare in seama{un sfat doar} , la fel cum tu nu ai inghitit banul de ... 5 min... probabil nici el n a inghitit glumele tale! Fii fairplay  si las o asa, e doar un joc! Have fun!

Acum 12 minute, Somn^uSor a spus:

Salut! Ar trebui inchis acest Subiect, nu suntem la piata aici sa tot o intindem. Alex v-a vorbi cu T3kT0n1 despre cele intamplate. P.S   prietene nu iti mai cauta aiurea anturaj sau bagare in seama{un sfat doar} , la fel cum tu nu ai inghitit banul de ... 5 min... probabil nici el n a inghitit glumele tale! Fii fairplay  si las o asa, e doar un joc! Have fun!

sunt foarte de acord cu tine , dar uitate in poza eu nici macar in seama nu il bagasem , si nici nu am avut treaba cu el am salutat , si am glumit cu gorila si cupy ... la care el sa trezit sa se bage in conversatie , daca incepeam eu sa ii zic acele cuvinte fara sa fiu bagat in seama , atunci as fi fost de acord , dar nu inteleg de ce toti admini cautatii sa ma scoateti pe mine vinovat , poza vorbeste de la sine ! nu cred ca este nevoie sa spun mai mult exact ce ai spus nu are sens sa o mai lungim , si aici MA REPET nu vorbim despre ban-ul in sine , mi se rupe putea sa fie si cateva zile , ca tot acelas lucru era , aici vorbim de ABUZ ! nu de ban , pentru ca in momentul cand cineva iti spune ceva , te simti deranjat , ii raspunzi , si iti da ban , asta ce inseamna ?ca fapt divers , desii acolo a facut o gluma i-am raspuns cu alta gluma ! in parerea mea cel putin ! nu inghite glumele player-ilor este ok ... este de inteles , dar nu face glume , si dupa asteapta ca toata lumea sa taca doar fiindca are admin , si noi avem drepturi , si voi ca si admini aveti si obligatii nu doar drepturi ca fapt divers ! dar mna ma rog nu ma mai obosesc sa scriu , intru o sa citesc rezolutia si atat !

Daca formulezi corect ce ti-am scris eu este ok ...si ban ai avut 5 minute doar asa ca doua palme . Dar vad ca  inca esti tare in gura. Si mai ai tupeu sa si raspunzi . ......pot sa zic ca mai mult nu cred ca poti!!!...........

.........

La 07.09.2020 la 22:30, LeGenD`s a spus:

pTNl4CC.pngNick-ul tau: LeGenD`s

pTNl4CC.pngNick Admin: Alex.A

pTNl4CC.pngData:07.09.2020

pTNl4CC.pngMotiv:Limbaj spune el , totusi intru pe server scriu r3 allz , gorila si cupy on , am zis ca sunt codatii , in spirit de gluma , la care alex se baga neinvitat , in conversatie spunand "Ce legend iar ai intrat sa iti dau lama , i-am raspuns sub aceeasi forma de gluma , zic vrei 2 3 palme si nu stii cum sa le cerii ? , te fac cu usp , si mi sa dat ban 5 minute , problema nu este ban-ul in sine , problema este abuzul , un admin , care ar trebui sa dea un exemplu , playerilor , si el este hiperactiv saracu , acum cateva zile o saptamana cand am intrat pe server , am folosit u@ pentru a anunta un codat , dupa care am fost lasat de izbeliste , si zic alex ma citesti .... vrei sa te invat eu ... frate ? cand cineva te anunta de un codat , trebe sa ii raspunzi sa stie si playerul ala , ca tu faci acel lucru , si el continuand sa joace si nepasandui de ceea ce spuneam  eu , am zis ca a avut o zi proasta insa acum sunt convins , ca este putin c-am retrasat "copilul asta"ca nu il pot numi barbat ! imi cer scuze , si multumesc pentru timpul acordat

pTNl4CC.pngDovada: https://imgur.com/O85ZV1O

Legend daca esti copil copac si faci reclamatie la un ban de 5 min imi pare rau ca nu am fost pe sv dar la prima gresala ai permanent 

Acum 3 ore, Taticu a spus:

Legend daca esti copil copac si faci reclamatie la un ban de 5 min imi pare rau ca nu am fost pe sv dar la prima gresala ai permanent 

fara cuvinte in principiu multi playeri si admini erau super ok,dar vad ca toti faceti abuz de putere ,excesul dauneaza grav sanatatii,ce limbaj ca si admin...sa ma faci copil copac,si tu ce esti un copac mai batran sau cum? oprestete din jignit esti prea agitat "maturule" mai rau ca cocacola mancati-as talentu tau prima greseala ban,pai tu esti perfect pe dinafara continuati asa nu mai am nimic de zis astept ca macar ownerul sau detinatorul  care cred ca este tekt0n sa fie mai cu capul pe umerii,in comunitatiile in care am jucat si adminat iti garantez ca zburati cel putin 5-6 dintre admini in primele 2 saptamanii...dar ma rog,unde am jucat eu si toate cele e cu totul alta poveste,dar pe nici macar un server nu am vazut ca abuzul sa fie permis,ar fi prima data cand as vede ceva de genul dar ma rog...

Pentru vocabular eu zic ca Ban-ul sa ramana... Toate cele bune 

La 09.09.2020 la 19:17, Taticu a spus:

deci nu am cuvinte sunteti total pe din afara... care limbaj ma oamenii,daca el a inceput asa zisa gluma? voi nu sunteti bine cu capul,sau a doua varianta ca nu va convine ca vreau sa opresc abuzul si toti ati cazut de acord cu ceea ce spuneti,sunt total dezamagit,pierdere de timp,nervii fara precedent...Tekt0n treci pe aici spune raspunsul final sa terminam o data ca pe zi ce trece nu rezolvam nimic decat sa ne facem nervi si eu si ei,si am intuitia...ca acesti oameni nici macar nu au citit reclamatia si poza  care am urcato,aceea poza avea fix 2 minute de cand am intrat si am luat ban,am zis doar r3 allz,am zis de gorila si cupy ca sunt codati,sa bagat "prea maritul rege alex in seama singur" fara ca sa il bage nimeni in seama i-am raspuns si poc uite abuzul ,este egal cu 0 daca mi se da ban permanent sau 5 minute chiar nu imi pasa sunt servere cacalau...dar voi credeti ca sunteti zei sau ce dracu vorbim aici?....deci sunteti perfect distrusii...abuzati iar  cand cineva face reclamatie este el nebun...laso asa tekt0n te rog sa incheiem o data istoria...Am jucat 9 ani,ceva de genul nu am patit nici macar o data,am experienta de adminat mai mult decat aveti voi par in cap,totusi repet nici macar o singura data nu am patit ceva de genul...patetic...

Edited by LeGenD`s

Totusi, daca continuai sa vorbesti frumos, se lua o decizie in legatura cu adminul reclamat.

Intr-o reclamatie este interzis sa insulti / adresezi vorbe urate asupra staff-ului, in aceasta situaite, reclamatia v-a fi inchisa.

Data viitoare te-as ruga sa respecti un limbaj adecvat, iar decizia finala v-a fi pe masura, conform regulamentului.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...