Jump to content

BUY INTRUSII HOSTING

Server CS 1.6 32 Slots 1000 FPS 12 E / Server CS GO
More detalis Buy now

PREMIUM

10Eper month/ 20E-3 months / 30E 6 months- Donatiile voastre ajuta la intretinerea comunitatii.
More detalis Buy now

West-Boost

Pentru ca ne dorim cu interes sa ajutam la dezvoltarea serverelor de CS 1.6 din comunitatea noastra, am incheiat un parteneriat cu WEST-BOOST.RO, prin care oferim reduceri exclusive la boost.
Buy now

"M-am speriat și am chemat doctorul!" Ce poate provoca un meci intens jucat contra lui Roger Federer

Recommended Posts

2013 Australian Open - Day 10

Francezul Jo-Wilfried Tsonga și-a amintit sperietura de după meciul cu Roger Federer (5 ATP), câștigat la Mastersul de la Toronto, în 2014, scor 7-5, 7-6(3).

Un meci de tenis chiar și încheiat în două seturi le poate provoca jucătorilor dureri mari sau situații neprevăzute. Din cauza efortului depus într-o partidă intensă, organismul poate reacționa în diverse moduri. Aflat pe locul 60 ATP, francezul Jo-Wilfried Tsonga (35 de ani) a povestit recent că a urinat sânge după finala de poveste din urmă cu șapte ani, de la Toronto. 

"După finala împotriva lui Roger, mă simțeam epuizat. Mi-aduc aminte că m-am dus la toaletă și am început să urinez sânge. M-am speriat și am chemat doctorul, care mi-a zis că o parte din fibrele musculare sunt deteriorate din cauza oboselii excesive și a stresului, iar organismul a eliminat sângele prin urină.

Nu voi uita niciodată meciurile pe care le-am avut cu Big 3 (n.r.: Roger Federer - Rafael Nadal - Novak Djokovic). Pentru mine a fost o mândrie imensă să joc împotriva lor", a mărturisit Jo-Wilfried Tsonga, pentru publiația tennisworldusa.org.

Din cele 18 partide directe, Federer a câștigat 12, în timp ce francezul în vârstă de 35 de ani doar șase confrunări. Tsonga a adunat din tenis peste 22 de milioane de dolari. Elevețianul a strâns numai din tenis 129 milioane de dolari. 

Sursa:         DigiSport